Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri

Konut ve iş yeri gibi tüm noktalarda enerjinin akıllıca kullanılması önemlidir. Bu konuda ise devreye enerji verimliliği danışmanlık şirketleri girmektedir. Mekânda enerjinin en iyi şekilde nasıl harcanabileceğini düşünen danışmanlık şirketleri, bu duruma yönelik çözümler üretir.

Gerekli adımların atılmasını sağlayan şirket, sunacağı öneriler neticesinde enerjide tasarrufa gidilmesine yardımcı olur. Sonuç olarak, hem doğa korunur hem de ekonomik yönden daha az tüketim gerçekleşir. Tabi burada enerji verimliliği danışmanlık şirketinin profesyonel olması da önemlidir.

Deneyimli ve profesyonel bir şirkete danışarak günümüz ihtiyaçlarının belirlenmesinde destek alabilirsiniz. Görüş ve öneriler ışığında alacağınız kararlar, kısa sürede olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlar.

..

Verimlilik Artırıcı Proje ( VAP) Tesisinizdeki enerji kullanımını kontrol altına alarak enerji tasarrufunu artırabilirsiniz. Uzman mühendislerimizin kontrolünde yürütülen verimlilik artıcı proje (VAP) ile enerji maliyetlerinizi düşürün. İletişime Geç Projelerimiz

Enerji Etüt Proje Raporu

Enerji etüt proje raporu binaların enerji tasarruf kapasitesinin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi için çıkarılan bir belgedir.

Öncelik Verilen Konular

Enerji etüdü ve buna yönelik yapılan Verimlilik Artırıcı Projeler, bazı konulara öncelik verilerek sürdürülür.

 • Tüketimi en aza indirmek için otomatik kontrol uygulamaları
 • Bina yakıt sisteminin kontrolü ve en verimli hale getirilmesi
 • Gün ışığından en fazla yararlanacak şekilde aydınlatma sistemlerinin oluşturulması
 • Tüketilen elektrik enerjisinde en az kayıp sağlamak
 • Standartlara uygun ısı yalıtımı
 • Bina genelinde enerji sağlayan kaynaklardaki kayıpların en aza indirilmesi
 • Dönüştürülebilir elektrik enerjisindeki verimliliği daha da çoğaltmak
 • İklimlendirmede en iyi verimi sağlamak
 • Geri kazanımı mümkün olan ısının uygun bir şekilde değerlendirilmesi
 • Kullanılan enerji etüt projeekipmanlarının kriterlere uygun verimlilikte olması
 • Isı kontrol kaplamalı çift cam sistemlerini yaygınlaştırmak gibi sıralama öne çıkmaktadır.

Enerji Etüt Proje Raporu ve Sera Gazı

Enerji etüdü raporunun en önemli amaçlarından biri sera gazı salınım miktarlarını sınırlamaktır. Ne kadar salınım olduğu ve bunun sınıflandırılması enerji kimlik belgesi üzerinde yer almaktadır. Etüt projesi yapılarak salınımın nasıl daha da iyiye gideceği belirlenmiş olur.

Tüketimin kontrolsüz olması sera gazı sorununu ortaya çıkardığı için, bu durumu iyileştirmek için ters etki yapmak gerekmektedir. Yani binalardan başlayarak, en verimli şekilde enerjiyi kullanmak, bunun için gereken alt yapıyı hazırlamak kritik bir konudur. Ancak yapılacak değişikliklerin, tüketilen enerjinin azalmasıyla kendini birkaç senede amorti edeceği de unutulmamalıdır.

 Enerji Kimlik Belgesi

Enerji kimlik belgesi binanızın enerji tüketimi detaylı bir şekilde bakanlığın sistemine göre girilmesi sonucu oluşan bir belgedir. Binanıza enerji tüketimine göre bir enerji performans sınıfı tanımlanır. DETAM Enerji Verimlilik Danışmanlığı Enerji alanında verdiğimiz hizmetlerdendir çerçevesinde, Bugüne kadar on binlerce Enerji Kimlik Belgesini ( EKB) müşterilerimize teslim ettik.

..

ENERJİ KİMLİK BELGESİ NASIL ALINIR ?

Tüm Türkiyede Hizmetteyiz Enerji Kimlik Belgesi Almak İçin ; musavirlik@detam.com.tr 0 312 222 31 06 0 507 540 46 53
KAMU BİNALARININ ENERJİ VERİMLİ YENİLEMESİNE YÖNELİK REHBER